Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe nazwy amerykańskich OP

Marynarka wojenna, 16 kwietnia 2012

Dowództwo US Navy zdecydowało o nadaniu kolejnych nazw 5 wielozadaniowym okrętom podwodnym typu Virginia. Podobnie jak u poprzedników, będą one nosić nazwy stanów USA.

USS New Mexico (SSN 779), przy latarni morskiej w pobliżu portu w New London w stanie Connecticut. Jednostki tego typu mają wyporność 7900 t, długość 115 m i przenoszą 38 ciężkich torped Mk-48 lub pocisków samosterujących BGM-109 Tomahawk / Zdjęcie: US Navy

OP typu Virginia zastępują częściowo jednostki typu Los Angeles. Obecnie w służbie pozostają 42 takie okręty, z których najstarszy wszedł do służby w 1981, a najmłodszy w 1996. Do tej pory US Navy przyjęła 8 OP typu Virginia. Kolejnych 6 znajduje się w różnych stadiach montażu.

W ostatni piątek dowództwo US Navy ogłosiło nazwy 5 budowanych jednostek. Będą to USS Illinois, USS Washington, USS Colorado, USS Indiana i USS South Dakota, a więc odpowiednio od 13. do 17. jednostki typu (łącznie US Navy planuje zakup 30).

Nadawanie nazw poszczególnych stanów jest już tradycją. Jedynym wyjątkiem było nadanie 11. okrętowi nazwy USS John Warner, na cześć byłego sekretarza obrony ds. marynarki wojennej, a później wieloletniego senatora, przewodniczącego komisji ds. sił zbrojnych. Był to jednocześnie jeden z nielicznych przypadków, gdy w ten sposób honorowano żyjącego polityka.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.