Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Morski Griffin

Marynarka wojenna, 19 kwietnia 2012

Przedstawiciele Raytheona poinformowali dzisiaj o przeprowadzeniu udanej próby wystrzelenia pocisku rakietowego powietrze-ziemia z wyrzutni morskiej systemu RAM.

Wyrzutnia systemu RIM-116 RAM w czasie odpalenia klasycznego pocisku przeciwlotniczego/przeciwrakietowego krótkiego zasięgu / Zdjęcie: US Navy

Próba odbyła się w ostatnim kwartale ubiegłego roku z naziemnej wyrzutni do nieruchomego celu, oddalonego o ok. 3 km. Pocisk trafił w niego, kierując się na promień laserowego wskaźnika celu. W ten sposób, według przedstawicieli producenta, dowiedziono, że pocisk, stworzony dla statków latających - w tym bsl - jako tańsza alternatywa i dopełnienie ppk Hellfire, może zostać wykorzystany także przez US Navy.

Na pokładach okrętów wojennych AGM-175 Griffin może być teoretycznie użyty do niszczenia małych łodzi, np. piratów czy zamachowców, względnie do unieszkodliwiania innych zagrożeń, pojawiających się na asymetrycznym polu walki. Przyszłe losy morskiej odmiany Griffina nie zostały jednak przesądzone.


Drukuj Góra