Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Remont kolejnych Leopardów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 24 kwietnia 2012

Krauss-Maffei Wegmann, wspólnie z ZM Bumar Łabędy, przeprowadzi przeglądy 35 czołgów Leopard 2A4 Wojsk Lądowych, wraz z doprowadzeniem ich do pełnej sprawności.

Leopard 2A4 podczas tegorocznych ćwiczeń poligonowych w Świetoszowie: Borsuk 2012. Polska w 2002 roku otrzymała od Niemców za symboliczne euro 128 czołgów, w tym 6 wyprodukowanych w 1985, 96 w 1986 i 26 w 1987 / Zdjęcie: 10 BKP

Umowa została podpisana kilka dni temu. Ma zostać zrealizowana do 30 listopada 2012. Kosztów przedsięwzięcia nie ujawniono. Można je jednak szacować na kilka mln Euro. Na ostateczną kwotę prawdopodobnie wpływ będą miały wyniki przeglądu, który zadecyduje o liczbie podzespołów, które muszą zostać wymienione.

W czerwcu 2011 podobny kontrakt, na remont 30 czołgów, podpisały Wojskowe Zakłady Mechaniczne z Poznania, występujące razem z Rheinmetallem. Jeszcze wcześniej, w 2006, ZM Bumar Łabędy przeprowadziły przegląd systemów wieżowych w 60 czołgach.

Obecna umowa grupy Bumar/Krauss-Maffei Wegmann i poprzednia z WZM Poznań/Rheinmetall są zapowiedzią gotowości obu podmiotów do uczestnictwa w programie modernizacyjnym Leopard 2PL, przygotowanym przez szefostwo Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych Wojsk Lądowych. Zakłada on stosunkowo głęboką modernizację, przede wszystkim systemów optoelektronicznych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.