Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zbilansowane brytyjskie budżety

Strategia i polityka, 14 maja 2012

Brytyjski minister obrony poinformował zakończeniu prac nad zbilansowaniem wydatków wojskowych w najbliższych latach. Resort wygospodarował nawet niewielkie nadwyżki na niezaplanowane wydatki.

Redukcje sum przeznaczanych przez brytyjskie ministerstwo obrony na poszczególne programy zbrojeniowe mogą dotknąć także pancerne, w tym sztandarowe przedsięwzięcie wojsk lądowych - czołgu rozpoznawczego Scout SV. Pierwotnie zakładano, że zostanie zakupionych od 400 do 586 pojazdów tego typu, nie licząc ok. 200 wozów bazowych (w opcji). Wszystko jednak wskazuje na to, że liczba ta będzie ostatecznie mniejsza / Zdjęcie: General Dynamics UK

Jeszcze przed wybuchem kryzysu gospodarczego, ze względu na zwiększanie się budżetów poszczególnych programów zbrojeniowych, niedoszacowanie brytyjskich wydatków wojskowych wynosiło ok. 35 mld GBP (zobacz: Dramatyczny raport Gray`a). Określano je potocznie jako czarną dziurę. Późniejsze wydarzenia jedynie pogorszyły sytuację i wymusiły powstanie ramowego planu ograniczenia sił wojskowych Królestwa oraz wydatków resortu obrony (zobacz: Drastyczne redukcje Londynu, Jeszcze o redukcjach Londynu). Uzgadnianie szczegółów zajęło jednak kilkanaście miesięcy.

Wczoraj minister Philip Hammond poinformował, że prace te zostały ukończone i w bieżącym tygodniu przedstawi szczegółowe rozwiązania. Zapewnił jednak, że nie zmienią one poprzednich decyzji, odnośnie liczebności sił zbrojnych. Dodał, że udało się wygospodarować rezerwy finansowe, które pozwolą na sfinalizowanie programów, przekraczających zakładane preliminarze.

Resort potwierdził również, że zdecydowano się na zakup samolotów pokładowych F-35B, a więc krótkiego startu i pionowego lądowania. Zrezygnowano w ten sposób z planów pozyskania myśliwców klasycznej wersji pokładowej C, uznając, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze nie zrównoważą wydatków koniecznych do wyposażenia nowych brytyjskich lotniskowców w system katapult (zobacz: Czy Brytyjczycy kupią F-35B?).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.