Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.


Warning: DOMDocument::loadHTML() [domdocument.loadhtml]: Unexpected end tag : u in Entity, line: 1 in /library/Site/String.php on line 148

2 śmigłowce spadły w Afganistanie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 maja 2012

2 śmigłowce ISAF rozbiły się dziś w Afganistanie. W katastrofie jednego z nich zginęło 2 żołnierzy.

Do katastrofy śmigłowca, w której zginęło dwóch żołnierzy ISAF (International Security Assistance Force), doszło we wschodniej prowincji Wardak. Przedstawiciele NATO twierdzą, że śmigłowiec rozbił się bez udziału bojowników afgańskich. Z kolei Talibowie twierdzą, że to oni zestrzelili maszynę. Nie podano narodowości zabitych.

Wcześniej, dziś rano, we wschodnim Afganistanie rozbił się inny śmigłowiec ISAF. Według oficjalnych danych, w tym wypadku nikt nie zginął. Załoga i pasażerowie zostali przewiezieni do niedalekiej bazy wojsk NATO, gdzie zostali poddani badaniom.

Talibowie twierdzą, że oba śmigłowce zestrzelili ich bojownicy. W efekcie ostrzału miało zginąć aż 36 żołnierzy NATO i armii afgańskiej. Przedstawiciele NATO stanowczo zaprzeczają tym doniesieniom.

16 marca w katastrofie tureckiego śmigłowca Black Hawk zginęło 12 żołnierzy (Katastrofa Black Hawka w Afganistanie, 2012-03-16). Liczba żołnierzy ISAF, którzy zginęli w bieżącym roku w Afganistanie, sięgnęła - według oficjalnych statystyk - 172.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.