Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja saudyjskich F-15C/D

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 czerwca 2012

Boeing otrzymał od Pentagonu zlecenie na prace rozwojowe, dotyczące modernizacji saudyjskich F-15C/D do wariantu SA. Kontrakt ma wartość 1,84 mld USD.

Jeden z F-15C saudyjskich wojsk lotniczych. Zostały one kupione w 1992 / Zdjęcie: U/K

Na mocy ramowej umowy z grudnia ubiegłego roku, Arabia Saudyjska kupiła 84 myśliwce wielozadaniowe Boeing F-15SA (Saudi Advanced, standard oparty na odmianie F-15E dostarczanej Singapurowi i Korei Płd.) i pakiet modernizacyjny dla używanych obecnie myśliwców F-15C/D. Wartość całego kontraktu, obejmującego 156 samolotów i bogaty pakiet serwisowy, wynosi 29,4 mld USD (zobacz: Arabia Saudyjska kupiła 84 F-15SA).

Pośrednik w tej transakcji, Pentagon, zlecił już Boeingowi budowę nowych samolotów, wraz z urządzeniami pomocniczymi i amunicją (zobacz: 11,4 mld USD za F-15SA). Obecnie zlecił pierwszy etap prac związanych z modernizacją F-15C/D.

Umowa przewiduje sfinalizowanie prac badawczo-rozwojowych nad wersją SA, zakup podzespołów i systemów pakietów modernizacyjnych dla 68 myśliwców oraz 4 dodatkowych pakietów wraz z montażem na tyluż samolotach. Dzięki temu będzie można zweryfikować w praktyce założenia konstrukcyjne. Prace powinny zostać wykonane do 31 grudnia 2013. Modernizacja ma być połączona z generalnym remontem używanych samolotów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.