Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katar kupuje Seahawki

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 30 czerwca 2012

Z noty przesłanej przez DSCA do Kongresu USA wynika, że Katar zamierza kupić 22 śmigłowce MH-60 Seahawk za 2,5 mld USD. Opcja przewiduje zakup kolejnych 6 MH-60S.

26 czerwca Defense Security Cooperation Agency (DSCA) skierowała do Kongresu USA notę z informacją, że zamierza sprzedać Katarowi w ramach procedury FMS (Foreign Military Sale) 10 śmigłowców wielozadaniowych MH-60R i 12 MH-60S Seahawk. Pakiet ma zawierać Armed Helicopter Modification Kit, 48 silników T-700 GE 401C (44 zainstalowanych i 4 zapasowe). Opcja przewiduje zakup 6 dodatkowych MH-60S i 13 silników do nich. Ponadto pakiet uwzględnia wyposażenie eksploatacyjne, części zapasowe, dokumentację i szkolenie personelu. Kontrakt ma być wart 2,5 mld USD.

Głównymi realizatorami kontraktu mają być Sikorsky Aircraft, Lockheed Martin i General Electric. Planowana umowa nie przewiduje offsetu. W przygotowaniu śmigłowców do eksploatacji ma brać udział 15 przedsiębiorstw katarskich.

12 czerwca DSCA poinformowała o planowanej sprzedaży Katarowi 12 śmigłowców UH-60M za 1,1 mld USD (Black Hawki dla Kataru, 2012-06-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.