Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wieloletnie zamówienie na H-60

Lotnictwo wojskowe, 10 lipca 2012

Pentagon podpisał przedwczoraj wieloletnią umowę z Sikorsky Aircraft na dostawy 653 śmigłowców rodziny Black Hawk za 8,5 mld USD. Opcja porozumienia zakłada dostawy kolejnych 263 egz.

UH-60M lotnictwa amerykańskich wojsk lądowych / Zdjęcie: US Army

Umowa dotyczy lat 2013-2017 i jest już 8. wieloletnim porozumieniem, zawartym od 1982 między US Army i US Navy - z jednej strony - a Sikorsky Aircraft. Na ich podstawach producent dostarcza w ostatnich latach średnio ok. stu śmigłowców rodziny H-60.

Podpisany przedwczoraj kontrakt zakłada wyprodukowanie do grudnia 2017 653 śmigłowców w odmianach UH-60M i sanitarnej HH-60M dla wojsk lądowych, a także MH-60R oraz MH-60S dla marynarki wojennej. Zamówienie dotyczy także wiropłatów dla sojuszników, w wersji standardowej, a także ZOP dla marynarki wojennej Australii. W przypadku wykorzystania opcji kontraktu, jego wartość wzrośnie do 11,7 mld USD.

Pewien udział w realizacji zlecenia będą miały należące pośrednio do Sikorsky Aircraft zakłady PZL Mielec. Niedawno podpisały one umowę, w myśl której wykonają do 250 kadłubów i belek ogonowych w ciągu najbliższych 5 lat, z przeznaczeniem dla UH-60M (zobacz: Nowe zlecenie dla PZL Mielec). Wykonanie zamówienia uzależniano jednak od parafowania podstawowej umowy z US Army i US Navy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.