Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe zlecenie dla PZL Mielec

Przemysł zbrojeniowy, 21 czerwca 2012

PZL Mielec i Sikorsky Aircraft podpisały ramowe porozumienie o produkcji kabin i belek ogonowych do śmigłowców Black Hawk. Maksymalna wartość 5-letniej umowy może wynieść 350 mln USD.

Pierwszy Sikorsky S-70i Black Hawk zmontowany w Polsce w 2010. Dotychczas mieleckie zakłady opuściło 12 maszyn tego typu. W bieżącym roku PZL Mielec ma opuścić 10 S-70i, a w 2013 - 22 egz. / Zdjęcie: Mariusz Adamski

Umowa została zawarta na 5 lat i umożliwia spółce Sikorsky Aircraft zamówienie w PZL Mielec do 250 kabin do śmigłowców UH-60M oraz tyle samo stożków ogonowych i pylonów do UH-60M lub HH-60M MEDEVAC Black Hawk. Dokładna wielkość zamówienia uzależniona jest od poziomu sprzedaży tych wiropłatów dla amerykańskich sił zbrojnych, a także rządom innych państw.

Umowa zacznie obowiązywać w momencie zawarcia przez Sikorsky Aircraft kontraktu z Pentagonem. PZL Mielec jest od 16 marca 2007 zarządzany przez to amerykańskie przedsiębiorstwo (zobacz: 5 lat Sikorsky'ego w Mielcu)

Od 2009 PZL Mielec wyprodukowała blisko 100 kabin, 75 stożków ogonowych i 75 pylonów Black Hawków. Zakład montuje również przeznaczoną na rynki trzecie wersję S-70i. Ten sam model zostanie prawdopodobnie zaoferowany w przetargu na 26 śmigłowców dla polskich sił zbrojnych (zobacz: Nie trzech, a czterech, ale...).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.