Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Herony dalej w służbie Bundeshwery

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 lipca 2012

Bundeshwera przedłużyła z Rheinmetallem o kolejne 2 lata kontrakt na wypożyczenie i obsługę techniczną bsl Heron 1. Niemiecki koncern ma otrzymać na ten cel równowartość 75 mln Euro.

Obowiązujący jeszcze leasing bsl Heron przez Bundeswehrę kończy się 22 października 2012. Nowa umowa została zawarta przez Bundesamt für Wehrtechnik und Beschaffung (BWB) w Koblencji do października 2014. Rheinmetall ma otrzymać na jej realizację 75 mln Euro.

Lesingowane bsl są wykorzystywane przez niemieckich żołnierzy w Afganistanie. Ich eksploatacją zajmuje się grupa specjalistów z utworzonej przez Rheinmetall i Cassidian spółki joint venture Rheinmetall Airborne Systems. Grupa wchodzi w skład 51. Skrzydła Rozpoznawczego, stacjonującego w bazie ISAF w Mazar-i-Szarif (zobacz: Przedłużenie leasingu niemieckich Heronów, 2010-09-20). Herony wykorzystywane są przez Bundeswehrę od 17 marca 2010, a umowę podpisano w październiku 2009. Program SAATEG (System zur Abbildenden Aufklärung in der Tiefe des Einsatzgebietes - system dalekiego rozpoznania obrazowego obszaru operacyjnego), traktowano jako rozwiązanie tymczasowe. Miał być realizowany przez rok. Przedłużono go jednak w 2010 o 2 lata i obecnie również o 2 lata.

Umowa przewiduje kontynuację operacji lotniczych przy pomocy dwóch bsl Heron 1 (są 3) i dwóch stacji naziemnych, oraz zainstalowanie nowych, wydajniejszych czujników. Zamówienie obejmuje także dodatkowe szkolenie dla personelu niemieckiego lotnictwa wojskowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.