Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Inspektorzy Open Skies nad Rosją i Białorusią

06 sierpnia 2012

Nad Rosją i Białorusią trwają loty samolotów rozpoznawczych z zagranicznymi inspektorami, realizowane w ramach porozumienia Open Skies.

Zdjęcie: USAF

Od 16 do 20 lipca nad Rosją i Białorusią w ramach Open Skies Treaty (Tu-154 nad USA, 2011-07-07) latał rumuński An-30. Rumunom pomagali specjaliści amerykańscy. Towarzyszyli im obserwatorzy rosyjscy i białoruscy.

Kolejna amerykańska misja nad Rosją i Białorusią w ramach Open Skies Treaty rozpoczęła się 30 lipca, a zakończyła 4 sierpnia. Inspektorzy wykonywali loty specjalnie wyposażonym samolotem rozpoznawczym Boeing OC-135B (zbudowanym na bazie C-135 Stratolifter). Loty rozpoznawcze odbywały się z podmoskiewskiej Kubinki. Na pokładzie samolotu poza Amerykanami znajdowali się także obserwatorzy z Rosji i Białorusi.

Zdjęcie: SAF

Od dziś nad Rosją i Białorusią rozpoczęli loty Brytyjczycy, których wspierają Amerykanie. Misja używa szwedzkiego samolotu Saab 340 OS-100 (niżej). Loty mają potrwać do 10 sierpnia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra