Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawa kolejnych Su-30MKM dla Malezji

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 marca 2008

Rzecznik prasowy kompanii Suchoj poinformował dzisiaj, o dostarczeniu do Malezji kolejnych czterech samolotów wielozadaniowych Su-30 MKM.

18 egz. Su-30 MKM (wersja eksportowa dla Malezji) zostało zamówionych w 2003. 6 samolotów zostało przekazanych wojskom lotniczym – Tentera Udara Diraja Malaysia – w 2007 (pierwsze dwa w czasie ceremonii w Moskwie, 23 maja ubiegłego roku). Do końca 2008 zostaną przekazane ostatnie samoloty tego typu.

Łączny koszt umowy to 900 mln USD. W jego ramach Rosjanie stworzą także w Malezji centrum serwisowe dla Su-30 MKM i udzielą pomocy w programie kosmicznym tego państwa. Z uwagi na wysokie koszty, planowany zakup kolejnej partii 18 myśliwców wielozadaniowych, zostanie prawdopodobnie odsunięty w bardziej odległą przyszłość.

Modernizacja malezyjskiego lotnictwa stała się bezpośrednią przyczyną podobnych działań w sąsiedniej Tajlandii. Władze tego kraju zdecydowały się na zakup 12 samolotów JAS39 Gripen (zobacz: Tajlandia kupuje Gripeny), które uważają za lepsze od, opartych na wersji indyjskiej Su-30MKI, malezyjskich Su-30MKM.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.