Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EMB-145 AEW&C przekazany Indiom

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 sierpnia 2012

Embraer przekazał wczoraj ministerstwu obrony Indii, pierwszy egzemplarz samolotu wczesnego ostrzegania i dowodzenia EMB-145AEW&C. Hindusi zamówili w Brazylii 3 samoloty tego typu.

Zdjęcie: Embraer

Uroczystość miała miejsce w zakładach producenta w São José dos Campos. Poprzedziła ją seria testów fabrycznych, na ziemi i w powietrzu. Brali w nich udział specjaliści indyjskiego Centrum Systemów Lotniczych DRDO, które jest odpowiedzialne za rozwój, a później także montaż własnego systemu rozpoznania i nadzoru sytuacji powietrznej.

Maszyny zostały zamówione w 2008 (Indie wybrały EMB-145, 208-07-05). Embraer zmodyfikował swoje regionalne odrzutowce EMB-145 pod względem wymogów przyszłego użytkownika, wprowadzając niewielkie zmiany aerodynamiczne płatowca i wzmocnienie części struktur maszyny. Samolot otrzymał instalację do tankowania w powietrzu oraz systemy łączności satelitarnej. Nowe zadania wymagały również zwiększenia mocy pokładowych agregatów prądotwórczych i instalacji elektrycznej oraz zamontowania wydajniejszej klimatyzacji

Indie są czwartym użytkownikiem odmiany brazylijskiego samolotu w wersji wczesnego ostrzegania i dowodzenia - wcześniej zakupiono je przez Brazylię, Grecję oraz Meksyk, z wykorzystaniem szwedzkiego systemu Saab Erieye.

Realizacja kontraktu na samoloty wczesnego ostrzegania nie jest pierwszym zleceniem Embraera na rzecz indyjskiego rządu. Przedsiębiorstwo dostarczyło już 4 luksusowe Legacy 600 dla wojsk lotniczych i jeden taki samolot dla straży granicznej. Wszystkie służą do przewozu najwyższych rangą urzędników i wojskowych oraz delegacji zagranicznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra