Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

EMB-145 AEW&C przekazany Indiom

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 sierpnia 2012

Embraer przekazał wczoraj ministerstwu obrony Indii, pierwszy egzemplarz samolotu wczesnego ostrzegania i dowodzenia EMB-145AEW&C. Hindusi zamówili w Brazylii 3 samoloty tego typu.

Zdjęcie: Embraer

Uroczystość miała miejsce w zakładach producenta w São José dos Campos. Poprzedziła ją seria testów fabrycznych, na ziemi i w powietrzu. Brali w nich udział specjaliści indyjskiego Centrum Systemów Lotniczych DRDO, które jest odpowiedzialne za rozwój, a później także montaż własnego systemu rozpoznania i nadzoru sytuacji powietrznej.

Maszyny zostały zamówione w 2008 (Indie wybrały EMB-145, 208-07-05). Embraer zmodyfikował swoje regionalne odrzutowce EMB-145 pod względem wymogów przyszłego użytkownika, wprowadzając niewielkie zmiany aerodynamiczne płatowca i wzmocnienie części struktur maszyny. Samolot otrzymał instalację do tankowania w powietrzu oraz systemy łączności satelitarnej. Nowe zadania wymagały również zwiększenia mocy pokładowych agregatów prądotwórczych i instalacji elektrycznej oraz zamontowania wydajniejszej klimatyzacji

Indie są czwartym użytkownikiem odmiany brazylijskiego samolotu w wersji wczesnego ostrzegania i dowodzenia - wcześniej zakupiono je przez Brazylię, Grecję oraz Meksyk, z wykorzystaniem szwedzkiego systemu Saab Erieye.

Realizacja kontraktu na samoloty wczesnego ostrzegania nie jest pierwszym zleceniem Embraera na rzecz indyjskiego rządu. Przedsiębiorstwo dostarczyło już 4 luksusowe Legacy 600 dla wojsk lotniczych i jeden taki samolot dla straży granicznej. Wszystkie służą do przewozu najwyższych rangą urzędników i wojskowych oraz delegacji zagranicznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.