Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

4 T-6C+ dla Meksyku

27 sierpnia 2012

Hawker Beechcraft poinformował o przekazaniu dla meksykańskich wojsk lotniczych pierwszych 4 samolotów szkolnych T-6C+. Kolejne 2 Meksyk powinien otrzymać w połowie września br.

T-6 oferowane są od 2000. Do tej pory sprzedano, w różnych wersjach i odmianach (cywilnych i wojskowych) blisko 800 samolotów do około 20 państw świata. Maszyny znajdują się, m.in. w wyposażeniu wojsk lotniczych USA, Kanady, Grecji, Izraela, Maroka czy Iraku / Zdjęcie: Extrafam

Kontrakt na dostawę 6 T-6C+ został podpisany w styczniu br. Producent nie podał jednak wartości umowy, ani szczegółów dotyczących pakietu dodatkowego. Wiadomo jednak, że Hawker Beechcraft zobowiązał się do przeszkolenia pierwszej grupy meksykańskich pilotów. Wchodzili oni w skład mieszanych (wraz z amerykańskimi instruktorami) załóg, które przed kilkoma dniami przybyły do bazy wojsk lotniczych Santa Lucia w stanie Meksyk, pilotując zamówione maszyny.

Nowe samoloty mają docelowo zastąpić wykorzystywane obecnie PC-7. Meksykańskie wojska lotnicze będą pierwszymi na świecie operatorami T-6 w najnowszej wersji C+. Samoloty w tej konfiguracji wyposażone są m.in. w węzły uzbrojenia, wskaźnik przezierny (HUD) oraz UFCP (górny panel wprowadzania danych).

Zakup nowych samolotów szkolnych wiąże się z szerszych programem unowocześnienia wyposażenia meksykańskich wojsk lotniczych. Wcześniej Meksyk zdecydował się na zakup, m.in. śmigłowców Eurocopter EC 725 (Meksyk kupił EC 725, 2010-09-21) oraz transportowych C-27J Spartan (Meksyk zamawia C-27J, 2011-07-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra