Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy zmęczeniowe B-1

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 sierpnia 2012

W jednym z ośrodków Boeinga w Tukwili rozpoczęła się seria testów zmęczeniowych skrzydeł bombowców strategicznych B-1 Lancer. Ich wyniki mają pomóc w określeniu docelowego resursu wykorzystywanych maszyn.

Boeing zakłada, że prowadzone badania dadzą odpowiedź na pytanie o możliwą modernizację konstrukcji skrzydeł jak i całego bombowca / Zdjęcie: Boeing

Według obecnych założeń wojsk lotniczych USA, bombowce B-1 mają pozostać w służbie do 2050. Zdaniem przedstawicieli Boeinga realizowane obecnie testy, mają pozwolić na ocenę możliwości wydłużenia czasu eksploatacji maszyn. Dodatkowo amerykański koncern zakłada, że prowadzone badania dadzą odpowiedź na pytanie o możliwą modernizację konstrukcji skrzydeł jak i całego samolotu.  Na 2013 zapowiedziane są podobne testy prowadzone na kadłubie bombowców.

W wyposażeniu USAF pozostaje około 56 bombowców B-1. Stacjonują one w 2 bazach wojsk lotniczych w Dyess i Ellsworth i są przypisane do 7 i 28 skrzydła bombowego.

Nieustannie realizowane są prace na unowocześnieniem maszyn, w tym ich siły ognia, czego przykładem mogą być prowadzone w przeszłości próby integracji bombowca z pociskami samosterującymi JASSM (B-1B z 24 JASSM, 2010-12-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.