Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AugustaWestland w Korei Płd.

Przemysł zbrojeniowy, 11 września 2012

Brytyjsko-włoskie przedsiębiorstwo poinformowało o zawarciu porozumienia o współpracy z dwoma południowokoreańskimi spółkami sektora zbrojeniowego.

Geoff Hoon (po lewej) odpowiedzialny w AuguścieWestland na zagraniczne kontakty handlowe w czasie ceremonii podpisania umowy o współpracy z przedstawicielem Firstec…

Umowa została zawarta z Dodaam Systems oraz Firstec, które specjalizują się w dostawach elementów uzbrojenia oraz systemów szkoleniowych dla przyszłych pilotów wojskowych. Jak przyznają przedstawiciele AugustaWestland, porozumienie o współpracy z południowokoreańskimi partnerami ma pomóc w budowie na terenie Korei Płd. sieci centrów szkoleniowych dla pilotów śmigłowców.

Realizacja powyższych planów ma w dłuższej perspektywie czasowej pozwolić europejskiemu producentowi na zdobycie kolejnych kontraktów na dostawy wyposażenia dla sił zbrojnych Korei Południowej. Obecnie w strukturach południowokoreańskich wojsk znajdują się, m.in. wykorzystywane przez marynarkę wojenną 23 Lynx/Super Lynx Mk.99/Mk.99A wypełniające zadania ZOP (MH-60S dla Seulu, 2009-07-27).

…i Dodaam Systems / Zdjęcia: AugustaWestland

Południowa Korea stała się w ostatnich latach ważnym rynkiem zbytu dla producentów śmigłowców. W planach Seulu jest, m.in. zakup nowych śmigłowców morskich, które mają wejść w wyposażenie budowanych w ramach programu Future Frigate eXperimental fregat typu Incheon. Bliski finału jest konkurs na śmigłowce uderzeniowe (AH-X), w którym rywalizują Bell AH-1W Super Cobra, Boeing AH-64D Block III, Eurocopter EC-665 Tiger i turecki T-129 (PAK FA w przetargu w Korei Płd., 2011-07-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.