Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saab dozbroi tajskie fregaty

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 28 września 2012

Saab poinformował o otrzymaniu zlecenia na modernizację systemów bojowych zainstalowanych na dwóch tajskich fregatach typu Naresuan.

Fregaty typu Naresuan to powiększone, chińskie jednostki typu 053. Tajlandia kupiła 4 takie fregaty w 1990, jednak jakość ich wykonania była bardzo niska. Uzbrojenie również dalekie było od standardów nowoczesności. Na zdjęciu fregata HTMS Naresuan (FFG-421) / Zdjęcie: Kazec

Informacja dotycząca porozumienia została opublikowana wczoraj. Wartość kontraktu i przewidzianych jego postanowieniami prac szacuje się na około 84 mln USD.

Modernizacja dotyczy przede wszystkim poprawy wydajności pracy systemów zarządzania ogniem. Szwedzki producent zamontuje też na jednostkach nowoczesne systemy komunikacji i przesyłu danych. W ten sposób okręty staną się interoperacyjne z dwoma innymi produktami Saaba znajdującymi się w wyposażeniu tajskiej armii: myśliwcami wielozadaniowymi JAS39 Gripen C/D (Tajlandzka umowa została podpisana, 2008-02-12; Gripeny operacyjne w Tajlandii, 2011-07-12) i samolotami wczesnego ostrzegania i dowodzenia Saab 340 Erieye (USA blokują dostawy dla Tajlandii, 2012-06-15).

Zawarta przed kilkoma dniami umowa nie jest pierwszym kontraktem Saaba na modernizację tajskich fregat. Podobne porozumienie, także dotyczące modernizacji sytemu zarządzania walką i kontroli ognia, zostało podpisane w połowie 2011 (Saab zmodernizuje tajskie fregaty, 2011-06-03). Szwedzi zobowiązali się wówczas, m.in. do dostarczenia Tajom nowego systemu zarządzania walką, 9LV Mk4 oraz systemu kierowania ogniem CEROS 200.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.