Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przyśpieszony KTO Bumerang

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 października 2012

Pierwsze prototypy nowego rosyjskiego KTO Bumerang będą gotowe w 2013, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2015. Według dziennika Izwiestija, powodem przyspieszenia jest obawa przed zagraniczną konkurencją.

KTO Bumerang ma zastąpić używane w rosyjskiej armii sowieckie i rosyjskie BTR-80. Przedstawiony BTR-90 nie uzyskał akceptacji wojska, co doprowadziło w ub.r. do rezygnacji z jego produkcji seryjnej /Zdjęcie: MO Rosji

Wcześniej przedstawiciele Wojenno-Promyszlennej-Kompaniji (WPK) podawali termin 2015-2016. Według dziennika, nowa data dostarczenia prototypu nowego kołowego transportera opancerzonego została ogłoszona po tym, jak rosyjskie ministerstwo obrony zdecydowało się na przeprowadzenie testów zagranicznych konstrukcji, w tym fińskiej Partii AMV 8x8 (Rosja chce kupić 500 AMV, 2012-06-22, Rosja testuje Centauro, 2012-05-12).

Obawy WPK mogą być uzasadnione, ponieważ wcześniej rosyjski sztab generalny odmówił kupna produkowanych przez to przedsiębiorstwo samochodów patrolowych GAZ-2330 Tigr na rzecz włoskich Iveco LMV M65 (Rosyjskie(?) Rysie, 2012-03-14). Planuje się kupić ok. 1700 tych pojazdów.

Choć rosyjskie media poświęcają dużo uwagi nowemu KTO, to niewiele jest informacji na jego temat. Znany jest głównie z pokazywanych modeli podczas prezentacji dla wiecepremiera Dmitrija Rogozina, który jest odpowiedzialny za rosyjski przemysł obronny (Rosyjskie projekty pancerne, 2012-08-03). Opublikowane zdjęcia i dostępne rysunki wskazują, że będzie on podobny do wiodących konstrukcji zachodnich. Wiadomo również, że będzie miał napęd 8x8 oraz tylne drzwi desantowe i możliwość pływania, o co od wielu lat zabiegają rosyjscy generałowie.

Dyrektor WPK Dmitrij Gałkin poinformował, że Bumerag zostanie zaprezentowany w 2013 tylko wybranym osobom i przeznaczony wyłącznie do testów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.