Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LHA 6 oficjalnie jako USS America

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 22 października 2012

US Navy poinformował o uroczystym nadaniu umienia nowemu uniwersalnemu okrętowi desantowemu typu America, USS America (LHA 6).

Stępka pod USS America została położona w 2009. Według planów producenta, okręt ma zostać przekazany US Navy już w 2013, po przejściu serii testów morskich.  Na zdjęciu USS America (LHA 6) w porcie zakładów Huntington Ingalls Industries. W tle jeden z budowanych okrętów desantowych typu San Antonio, przyszły USS Arlington (LPD 24) / Zdjęcie: US Navy

Uroczystość nadania imienia odbyła się 20 października na terenie zakładów Huntington Ingalls Industries w Pascagoula. USS America (LHA 6) jest pierwszą jednostką powstałą w oparciu o konstrukcję nowego typu okrętów desantowych US Navy – America - które w przyszłości mają zastąpić systematycznie wycofywane ze służby desantowce typu Tarawa. Przed kilkoma miesiącami producent okrętów otrzymał zlecenie na budowę drugiego okrętu nowego typu, przyszłego USS Tripoli, którego dostawa planowana jest na 2018 (Zlecenie na USS Tripoli, 2012-06-02).

Desantowce typu America mają być docelowo wykorzystywane do transportu żołnierzy wraz z wspierającą ich grupą lotniczą. Standardowo, skompletowana pod kątem potrzeb niemal 1700 żołnierzy piechoty, ma składać się z 6 myśliwców, 12 transportowców hybrydowych MV-22B Osprey, 4 ciężkich śmigłowców transportowych CH-53K, 7 lżejszych, uderzeniowych/transportowych AH-1Z/UH-1Y oraz pary MH-60S, przeznaczonych do misji poszukiwawczo-ratowniczych. W przyszłości z ich pokładów mają operować myśliwce wielozadaniowe F-35 Lightning II w wersji B cechującą się możliwością skróconego startu i pionowego lądowania (STOVL) (Szkolenie na F-35B, 2012-08-25).

Planowane wprowadzenie do służby okrętów typu America jest elementem szerszego programu modernizacji i przede wszystkim rozbudowy ilościowej jednostek tej klasy znajdujących się w wyposażeniu US Navy. Pomimo jednak ogromnych środków finansowych łożonych na rozwój amerykańskich desantowców, pojawiają się głosy, że w przyszłości USA mogą dysponować zbyt małą ich liczbą w stosunku do przewidywanych potrzeb operacyjnych (Za mało desantowców, 2011-11-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.