Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Thule gotowe do integracji

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 marca 2008

Zakończyła się modernizacja budynku amerykańskiej stacji radiolokacyjnej wczesnego ostrzegania w bazie lotniczej Thule na Grenlandii. Pozwoli to na montaż nowego osprzętu elektronicznego, komputerów i oprogramowania.

Stacja radiolokacyjna na Grenlandii jest jednym z trzech najstarszych, amerykańskich obiektów wczesnego ostrzegania. Podobne radary zostały zainstalowane w Szkocji i na Alasce pod koniec lat 1950., dając możliwość wykrywania sowieckich rakiet balistycznych, lecących ku USA nad półkulą północną. Od tego czasu przeszły one kilka istotnych modernizacji

Prace - na mocy kontraktu zawartego w kwietniu 2006 - prowadzi Raytheon IDS. Ich celem jest kolejna modernizacja stacji wczesnego ostrzegania, zapewniająca im - obok funkcji wykrywania rakiet balistycznych i obserwacji przestrzenie okołoziemskiej - wprzęgnięcie jej w system obrony przeciwrakietowej. Podobne modernizacje zakończono już w dwóch innych obiektach US Air Force Space Command: Beale w Kalifornii i Fylingdales w Szkocji.

Wszystkie te stacje są od kilku-kilkunastu lat wyposażone w anteny ze skanowaniem fazowym, pracujące w pasmach ultrawysokich częstotliwości. Obecna faza ich modernizacji dotyczy nowego wyposażenia elektronicznego i oprogramowania, by mogły wziąć na siebie zadanie śledzenia rakiet balistycznych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.