Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

13 satelitów GLONASS w 2008

Strategia i polityka, 22 marca 2008

W skład systemu nawigacyjnego GLONASS wejdzie 30 sputników, a nie 24, jak planowano dotąd. 13 z nich ma powstać w 2008.

Poinformował o tym zastępca konstruktora generalnego OAO Informacionnyje sputnikowyje sistemy (ISS) im. Reszetniewa, Wiktor Kosienko. 2 satelity z 30 będą stanowić rezerwę na wypadek awarii.

Obecnie na orbitach znajduje się 16 satelitów rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej - 13 GLONASS-M i 3 starsze sputniki o żywotności zaledwie 3 lata - wszystkie są czynne (jeden jest obecnie serwisowany). Według Kostenki, w br. na orbitach znajdzie kolejnych 6 sputników, a w przyszłym - 8 (wcześniej planowano 6). Od 2010 na orbity będą wystrzeliwane satelity nowej generacji - GLONASS-K, o żywotności przedłużonej do 15 lat.

23 stycznia funkcjonowanie GLONASS skrytykował wicepremier Siergiej Iwanow (Iwanow krytykuje GLONASS). System nie pokrywa nawet całego terytorium Rosji. Szef agencji Roskosmos, odpowiedzialnej za rosyjskie programy kosmiczne, Anatolij Pierminow, obiecał wówczas poprawę. Informacja Kosienki jest dowodem na to, że agencja stara się wywiązać z obietnicy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.