Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Aquitaine odebrana

Marynarka wojenna, 27 listopada 2012

Francuska agencja zamówień wojskowych (Direction Générale de l’Armement, DGA) poinformowała o oficjalnym odbiorze pierwszej fregaty typu FREMM, Aquitaine.

Zdjęcie: DCNS

Informacja na ten temat została opublikowana wczoraj, jednak odbiór jednostki odbył się 23 listopada. W imieniu DGA dokonała tego europejska agencja współpracy zbrojeniowej OCCAR. 

Aquitaine jest pierwsza z łącznie 11 zamówionych przez Francję fregat typu FREMM (FREMM – pełne zamówienie, 2009-10-12). Umowa o budowie pierwszych 8 jednostek, w wariancie ZOP, została zawarta jeszcze w 2005. Docelowo mają one zastąpić fregaty typu Tourville i Georges Leygues.

Oficjalne przyjęcie okrętu przez OCCAR było poprzedzone serią testów morskich Aquitaine, realizowanych w ostatnich miesiącach (Aquitaine na morzu, 2011-04-19, Aquitaine wystrzelił torpedę, 2012-07-01). Na początku bieżącego miesiąca fregata opuściła stocznię DCNS w Lorient i udała się do pobliskiej bazy morskiej Brest (Aquitaine w Brest, 2012-11-07), skąd realizowane miały być ostatnie testy jej systemów pokładowych.

Program FREMM realizowany jest wspólnie przez Francję i Włochy. Rzym pierwotnie zamówił 10 fregat, które miały powstać w stoczniach Riva Trigoso i Muggiano, należących do Fincantieri. Jednak ze względu na cięcia we włoskim budżecie obronnym, w ostatnim czasie zaczęto rozważać zmniejszenie liczby planowanych do wprowadzenia do służby jednostek do 6 egz. (Mniej włoskich F-35, 2012-02-14).

Poza Francją i Włochami zamówienie na okręty typu FREMM złożyła w przeszłości marynarka wojenna Maroka (Marokański kontrakt na FREMM, 2008-04-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.