Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kradzież z australijskiego okrętu

Marynarka wojenna, 03 grudnia 2012

Z arsenału okrętu patrolowego HMAS Bathurst zacumowanego w australijskiej bazie Coonawarra ukradziono kilkanaście sztuk broni. Złodzieja następnego dnia schwytała policja.

HMAS Larrakia i HMAS Bathurst zacumowane w HMAS Coonawarra. Mały okręt patrolowy klasy Armidale ma długość 56,8 m, a jego wyporność wynosi 270 ton. Kadłub jednostki jest wykonany ze stopów aluminium. Załogę okrętu stanowi 21-29 marynarzy. Na pokładzie mieści się także 20 żołnierzy desantu. Do 2008 zbudowano 14 okrętów klasy Armidale. Dziesięć z nich bazuje w HMAS Coonawarra / Zdjęcie: Australian Department of Defence

Do kradzieży doszło w piątek, 30 listopada ok. 1:00. Przestępca dostał się na pokład okrętu patrolowego HMAS Bathurst klasy Armidale, zacumowanego w HMAS Coonawarra i obezwładnił pilnującego go marynarza. Według ustaleń policji, złodziej zabrał z magazynu pokładowego tyle broni, ile zdołał unieść.

HMAS Coonawarra znajduje się ok. 2 km od centrum Darwin. Policja otoczyła rejon bazy i kontrolowała wszystkie pojazdy usiłujące opuścić zamknięty obszar. Przestępcę udało się schwytać w sobotę ok. 14:30. Znaleziono przy nim dwa karabinki i 12 pistoletów samopowtarzalnych.

Dowódca Australian Navy, wiceadmirał Ray Griggs poinformował, że wartownikowi nic poważnego się nie stało. Griggs ogłosił przegląd zabezpieczeń baz i znajdujących się w nich okrętów. Nie chciał przy tym powiedzieć, jaka konkretnie broń została skradziona z arsenału HMAS Bathurst. Prawdopodobnie dotyczyło to 5,56-mm karabinków F88 (Stulecie fabryki broni w Lithgow, 2012-11-17) i 9-mm pistoletów Browning GP-35 Mk III High Power.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.