Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

X-47B zakończył etap testów

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 19 grudnia 2012

Przedstawiciele US Navy poinformowali o zakończeniu serii testów pokładowych demonstratora bojowego bsl X-47B, realizowanych na pokładzie lotniskowca USS Harry S. Truman (CVN 75).

Prace nad X-47B prowadzi Northrop Grumman. Bezzałogowiec ma rozpiętość 18,9 m, długość 11,6 m i wysokość 3,2 m. Jego maksymalna masa do startu z lotniskowca wynosi 20,4 t, a masa ładunku to 2 t. Na zdjęciu X-47B na pokładzie lotniskowca USS Harry S. Truman (CVN 75) / Zdjęcie: US Navy

Pokładowe próby X-47B trwały kilka tygodni (X-47B na pokładzie USS Harry S. Truman, 2012-11-28). Ich celem było zbadanie możliwości poruszania się i serwisowania dużego bezzałogowca na lotniskowcu. Dotyczyło to szczególnie przemieszczania maszyny oraz procedur uruchamiania i wyłączania silników.

W najbliższym czasie X-47B powróci do bazy lotnictwa US Navy w Patuxent River w stanie Maryland, gdzie realizowano do tej pory testy naziemne (Naziemne testy X-47B, 2012-11-30) oraz próbne loty (Lot X-47B z Patuxent River, 2012-07-30).

Powrót do testów pokładowych X-47B planowany jest na połowę 2013. W ich trakcie podejmowane będą próby startu bsl przy wykorzystaniu katapulty, lądowania na pokładzie lotniskowca oraz tankowania w powietrzu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.