Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RMK Marine zbuduje tureckie korwety

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 07 stycznia 2013

Turecki komitet przemysłu obronnego zdecydował o zleceniu budowy 6 kolejnych korwet typu Ada, stoczni RMK Marine, zalecając rozpoczęcie szczegółowych negocjacji. Oferta stoczni Dearsan została uznana za mniej korzystną.

Pierwsza korweta typu Ada, TCG Heybeliada. Okręt ma wyporność 2200 t, co powoduje, że można go zaliczyć do klasy fregat / Zdjęcie: MW Turcj

Ankara zamówiła już 2 jednostki typu Ada, powstające w ramach programu Milgem (stąd zamienne stosowanie obu nazw) w wojskowej stoczni Istanbul Naval Shipyard. Pierwsza z nich rozpoczęła służbę pod koniec 2011 (Heybeliada w służbie, 2011-09-29), druga została zwodowana i powinna zostać przyjęta do służby w br.

O budowę kolejnych 6 korwet ubiegały się prywatne spółki: RMK Marine i Dearsan. Ostatecznie komitet przemysłu obronnego – złożony m.in. z premiera, ministra obrony i szefa sztabu generalnego – zdecydował 5 stycznia br. o rozpoczęciu szczegółowych negocjacji z pierwszą z tych stoczni. Potencjalna wartość całego kontraktu, według różnych źródeł, szacowana jest na równowartość 1,5-2,5 mld USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.