Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

RMK Marine zbuduje tureckie korwety

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 07 stycznia 2013

Turecki komitet przemysłu obronnego zdecydował o zleceniu budowy 6 kolejnych korwet typu Ada, stoczni RMK Marine, zalecając rozpoczęcie szczegółowych negocjacji. Oferta stoczni Dearsan została uznana za mniej korzystną.

Pierwsza korweta typu Ada, TCG Heybeliada. Okręt ma wyporność 2200 t, co powoduje, że można go zaliczyć do klasy fregat / Zdjęcie: MW Turcj

Ankara zamówiła już 2 jednostki typu Ada, powstające w ramach programu Milgem (stąd zamienne stosowanie obu nazw) w wojskowej stoczni Istanbul Naval Shipyard. Pierwsza z nich rozpoczęła służbę pod koniec 2011 (Heybeliada w służbie, 2011-09-29), druga została zwodowana i powinna zostać przyjęta do służby w br.

O budowę kolejnych 6 korwet ubiegały się prywatne spółki: RMK Marine i Dearsan. Ostatecznie komitet przemysłu obronnego – złożony m.in. z premiera, ministra obrony i szefa sztabu generalnego – zdecydował 5 stycznia br. o rozpoczęciu szczegółowych negocjacji z pierwszą z tych stoczni. Potencjalna wartość całego kontraktu, według różnych źródeł, szacowana jest na równowartość 1,5-2,5 mld USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.