Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oficjalna inauguracja programu MRJ

Lotnictwo cywilne, 31 marca 2008

Od jutra rozpocznie się oficjalnie program rozwoju japońskiego samolotu regionalnego, Mitsubishi Regional Jet. W ten sposób umożliwiono przyspieszenie prac nad maszyną, na którą rozpoczęto już zbierać zamówienia i która ma być seryjnie produkowana od 2012.

W celu stworzenia samolotu, Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. (MHI) stworzył Mitsubishi Aircraft Co., z siedzibą w Nagoi. Zatrudnia ona na razie 200 osób, a jej kapitał zakładowy to 3 mld jenów (zostanie on wielokrotnie zwiększony po rozpoczęciu produkcji seryjnej). Jednocześnie trzecia część udziałów ma przypaść innym wielkim japońskim przedsiębiorstwom, w tym np. Toyocie. Montażem samolotów zajmować się będzie Nagoya Aerospace Systems Works, zakład należący do MHI.

Oficjalne rozpoczęcie programu było możliwe dzięki zapewnieniu pierwszych zamówień: All Nippon Airways zdecydowała się na zakup 15 samolotów, z opcją na kolejne 10. Pierwszy ma odebrać w 2013.

Samolot powstanie dzięki technicznemu zaangażowaniu przedsiębiorstw amerykańskich (zobacz: Japońsko-amerykański zespół MRJ). Mitsubishi od lat prowadzi zresztą wspólne programy lotnicze. Ostatnio bierze udział w budowie kompozytowych skrzydeł dla Boeingów B787. Dla wojska dostarczał i serwisuje samoloty oraz śmigłowce morskie, produkowane na amerykańskich licencjach (np. F-15J/DJ). Ostatnio podjął się nawet stworzenia własnego myśliwca V generacji, ATD-X, w związku z odmową Waszyngtonu sprzedaży F-22 Raptor.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.