Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Własny system zamiast T-LORAMIDS

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 stycznia 2013

Turcja zamierza anulować przetarg na system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej T-LORAMIDS. Rząd turecki chce znaleźć zagranicznego partnera do budowy rodzimej konstrukcji.

Wyładunek niemieckich systemów Patriot w tureckim porcie Iskenderun. Turecką obronę przeciwlotniczą wsparła także Holandia i USA

Trwająca od blisko 6 lat procedura, w wyniku której miał zostać wybrany dostawca 12 systemów (baterii) przeciwlotniczych i przeciwrakietowych T-LORAMIDS (Turecki przetarg na system obrony powietrznej, 2008-05-01) dla armii tureckiej, wartych potencjalnie 4 mld USD, ma zostać przerwana. 3 stycznia, na posiedzeniu rządu, po raz kolejny nie podjęto konkretnej decyzji. Media donoszą, że premier Recep Tayyip Erdogan chce wymusić na Komitecie Wykonawczym Podsekretariatu Przemysłu Zbrojeniowego (SSM) wybranie wariantu samodzielnego wyprodukowania systemów optymalnie przystosowanych do rodzimych potrzeb.

Dodatkowym uzasadnieniem dla przyjęcia bardziej czasochłonnego rozwiązania ma być wsparcie uzyskane ostatnio przez Turcję od NATO i rozwinięcie przez Sojusz w pobliżu granic z objętą rewoltą Syrią systemów Patriot.

SSM zajmuje się teraz analizą nowej sytuacji. Według nieoficjalnych doniesień, trwają rozmowy z czterema potencjalnymi partnerami przemysłowymi. Tureckie wymagania przewidują, że rodzime przedsiębiorstwa muszą mieć co najmniej 50-% udział w programach produkcji uzbrojenia kupowanego przez własną armię i pełny dostęp do kluczowych technologii. Analitycy uważają, że wzrosły w ten sposób szanse europejskiego systemu EuroSAM z Aster-30 i chińskiego FD-2000, a zmalało prawdopodobieństwo wyboru oferty rosyjskiej (S-300 i pochodne) lub amerykańskiej (Patriot). W tym ostatnim przypadku głównym problemem jest zakaz transferu za granicę USA nowoczesnych technologii. Już wcześniej, z powodu zaostrzenia stosunków politycznych, z rywalizacji odpadły oferty izraelskie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.