Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

GCV raczej po 2025

Wojska lądowe, 09 lutego 2013

W czasie konferencji International Armoured Vehicles, reprezentujący US Army płk. Gary Nicoson poinformował, że ze względu na oszczędności budżetowe dostawy następców bwp Bradley rozpoczną się prawdopodobnie dopiero w 2025.

Pojazdy testowane w USA w ramach programu Ground Combat Vehicle, wyboru przyszłego bwp amerykańskich wojsk lądowych. Z lewej CV90, z prawej izraelski Namer. Widoczny jest też fragment odmiany bwp Bradley, który pozbawiony wieży i znacznie zmodernizowany, mógłby ewentualnie zastąpić przestarzałe M113 / Zdjęcie: US Army

Zakończona wczoraj podlondyńska International Armoured Vehicles odbyła się już po raz 12. W trakcie trwania konferencji wystąpiło kilkudziesięciu prelegentów, w tym płk. Gary Nicoson reprezentujący TRADOC, czyli dowództwo amerykańskich wojsk lądowych odpowiedzialne za szkolenie, doktrynę i zakupy nowego uzbrojenia.

Poinformował on, że ze względu na obecne oszczędności budżetowe (Pentagon zwalnia cywilów, 2013-01-26), przyjęty początkowo termin pierwszych dostaw nowych bwp, następców Bradley`ów (Namery i CV90 w USA, 2012-02-26), jest mało prawdopodobny. Zamiast w 2020 pojawią się one ok. 2025.

Dodał, że program ten jest traktowany priorytetowo. Równolegle jednak trwają prace przygotowawcze do kolejnej już modernizacji czołgów Abrams – która powinna rozpocząć się w 2017 lub 2018 – oraz działania zmierzające do wymiany transporterów M113. Odnośnie tej ostatniej kwestii, płk. Nicoson powiedział, że US Army rozpatruje także program ich modernizacji, oparty o wykorzystanie podzespołów bwp Bradley. Ostateczne decyzje będą jednak zależały przede wszystkim od uwarunkowań finansowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.