Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek B-1 w Katarze

Lotnictwo wojskowe, 04 kwietnia 2008

W amerykańskiej bazie Al Udeid w pobliżu stolicy Kataru - Doha spłonął bombowiec B-1B.

W amerykańskiej bazie lotniczej w Katarze rozbił się B-1B o numerze 86-0116 / Zdjęcia: USAF

Początkowo telewizja Al Jazeera informowała o awarii bombowca B-52. Dopiero późniejsze, potwierdzone oficjalnie, doniesienia mówiły o wybuchu i pożarze nowocześniejszego bombowca, o zmiennej geometrii skrzydeł, B-1B. Nie ma informacji o ofiarach wypadku, do którego doszło w czasie kołowania po lądowaniu, ok. 21:10 czasu lokalnego (18:10 GMT).

Załoga zdołała się uratować z płonącego samolotu, przyczyną wypadku była prawdopodobnie awaria systemu hydraulicznego hamulców

Baza Al Udeid znajduje się około 20 km na południe od stolicy Kataru i ma najdłuższy pas startowy na Bliskim Wschodzie. Może tam stacjonować nawet 120 samolotów.

W komorze bombowej zdetonowało przenoszone przez B-1B uzbrojenie. Wcześniej ostatni tak poważny wypadek miał miejsce w 2001 na wyspie Diego Garcia, podczas powrotu bombowca z misji nad Afganistanem

Wypadek B-1B to kolejny z serii w ostatnim okresie w USAF (Fatalny początek roku USAF).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra