Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test Arrow 3

Strategia i polityka, 25 lutego 2013

Izrael i USA przeprowadziły pierwszy pełny test zmodernizowanego systemu antyrakietowego Arrow 3. Test zakończył się powodzeniem.

Według informacji izraelskiego ministerstwa obrony dzisiejszy, pierwszy realny test antyrakiety Arrow 3 przeprowadzono na poligonie nad Morzem Śródziemnym. Nadzorowały go izraelska Missile Defense Organisation i amerykańska Missile Defense Agency. Arrow 3 jest bowiem wspólnym projektem Izraela I USA – projektują go IAI (Israel Aerospace Industries) i Boeing. Pierwotnie test miał być przeprowadzony we wrześniu 2012, ale w ostatniej chwili go odwołano (Odłożona próba Arrow 3, 2012-09-21).

System Arrow 3 jest przeznaczony do niszczenia głowic rakiet balistycznych poza atmosferą ziemską. Ma większy zasięg niż Arrow 2. Oba systemy mają stanowić ochronę przed rakietami wystrzeliwanymi w kierunku Izraela przez takie państwa, jak Iran. Izraelczycy podkreślają, że dzisiejszy test nie wynika z narastającego – zdaniem Tel Awiwu – zagrożenia, a został przeprowadzony zgodnie z przyjętymi wcześniej planami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.