Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa aplikacja dla Equinox

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 marca 2013

Specjalizujące się w produkcji urządzeń walki elektronicznej przedsiębiorstwo Allen-Vanguard zaprezentowało nową aplikację zwiększającą potencjał operacyjny zestawu Equinox.Rysunek: Allen-Vanguard

Equinox służy do wykrywania i zakłócania sygnałów radiowych, detonujących improwizowane ładunki wybuchowe (IED). Działa na podobnej zasadzie, jak zaprezentowany przed rokiem Vehicle Protection Jammer (VPJ) niemieckiej Cassidian (System zakłócający Cassidiana, 2012-01-27, SMARTscout extension od Cassidian, 2013-03-11).

Urządzenie skanuje wybrane otoczenie w poszukiwaniu potencjalnie wrogich sygnałów radiowych, następnie je zakłócając w czasie rzeczywistym. Zestaw może być zainstalowany w różnych pojazdach, co zwiększa jego uniwersalność.

Otwarta architektura oprogramowania pozwala na jego modyfikację i dostosowanie w zależności od potrzeb operatora lub aktualnych wymogów sytuacyjnych pola walki. Equinox jest też kompatybilny z szerokim zestawem urządzeń łączności, poprzez co można go włączyć do systemu dowodzenia (C4I) jednostki operacyjnej.

Wprowadzona przez producenta aplikacja rozszerza możliwość wykorzystania operacyjnego. Dzięki zastosowaniu łączy internetowych, Equinox może być zdalnie sterowany przez operatora znajdującego się w centrum dowodzenia. Otrzymuje on dane o otoczeniu, zbierane przez poszczególne zestawy w czasie rzeczywistym, co pozwala mu na lepsze zobrazowanie świadomości sytuacyjnej pola walki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.