Reklama
Reklama

Nowe L-410 w służbie SG

Dwa nowe samoloty patrolowo-rozpoznawcze Turbolet L-410UVP-E20 oficjalnie rozpoczęły służbę w Straży Granicznej.

 

Nowe L-410UVP-E20 wyróżniają się m.in. pikselowym kamuflażem / Zdjęcie: Straż Graniczna

Będą one patrolowały granicę Polski i uczestniczyły w działaniach w ochronie zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. L-410UVP-E20 są wyposażone w system zarządzania misją i satelitarne systemy przekazu danych w czasie rzeczywistym.

Dzięki nowym Turboletom Straż Graniczna będzie mogła sprawować jeszcze lepszy nadzór nad granicą lądową oraz morską, w każdych warunkach i przez całą dobę. Ich obecność skróci reakcję na zagrożenia i usprawni koordynację z innymi służbami.

 

Reklama
Reklama

Powiązane wiadomości

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.