Wiadomości
W wielu miastach Iranu odbyły się nocne pokazy rakiet balistycznych należących do Sił Lotniczo-Kosmicznych Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (KSRI). Pokazy odbywały się w nocy 22 kwietnia. Towarzyszyły wiecom, w których brały udział tłumy Irańczyków.

Pokazywane były rakiety różnych typów i wielkości. Od taktycznej rakiety Fateh-110 i średniego zasięgu Zolfaghar, po rakiety Khaybar Shekan (Chajbar Szekan) i Ghadr. W Teheranie zaprezentowano nawet najnowszą i najskuteczniejszą w irańskich atakach odwetowych rakietę średniego zasięgu Khorramshahr-4 (Chorramszahr-4).
Udział rakiet balistycznych w wiecach był pokazem siły Iranu. Ma być dowodem zachowania przez to państwo znacznego potencjału, który może być używany w atakach odwetowych po uderzeniach USA i Izraela. Teheran zaprzecza w ten sposób twierdzeniom władz tych państw o całkowitym obezwładnieniu sił strategicznych Iranu.








