Reklama
Reklama

Embraer realizuje kolejny etap prób pierwszego samolotu transportowego KC-390 Millennium przeznaczonego dla Força Aérea Portuguesa (FAP, portugalskich wojsk lotniczych).

Pierwszy portugalski KC-390 podczas prób w locie / Zdjęcie: Embraer

Obecnie działania prowadzone w zakładach w Gavião Peixoto w stanie São Paulo koncentrują się na lotach próbnych związanych z wymaganiami portugalskimi i zostaną certyfikowane przez władze brazylijskie, w tym Agência Nacional de Aviação Civil (ANAC, Agencję Lotnictwa Cywilnego) i Instituto de Fomento e Coordenação Industrial (IFI, Instytut Rozwoju Przemysłowego i Koordynacji).

Po dostarczeniu FAP samolot zostanie wysłany do Portugalii, gdzie zostanie w nim zabudowane standardowe wyposażenie NATO. Następnie personel Autoridade Aeronáutica Nacional (AAN, wojskowych władz lotniczych), wraz ze specjalistami z OGMA, przeprowadzi jego certyfikację. Wszystkie działania są i będą monitorowane przez FAP.

Portugalia zamówiła 5 samolotów Embraer KC-390 w 2019 jako pierwszy klient zagraniczny. Umowa o wartości 827 mln euro dotyczy także dostawy symulatora lotu, szkolenia personelu i wsparcia logistycznego. Pierwszy samolot ma trafić w ręce Portugalczyków w 2023, zaś ostatni w 2027 (Portugalczycy szkolą się na KC-390, 2021-09-27, Montaż KC-390 dla Portugalii , 2020-11-10).

Reklama
Reklama

Powiązane wiadomości

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.