Reklama
Reklama

Według doniesień białoruskiego portalu BelTA trwają próby poligonowe zmodernizowanego zestawu artylerii rakietowej Uragan-M. Testy obejmujące również strzelania są realizowane przez 51. Brygadę Artylerii Gwardii na poligonie Osipowicze.

Zmodernizowany Uragan-M osadzono na nowym nośniku MAZ-6317 / Zdjęcie: MO Białorusi

Próby pozwolą sprawdzić bojowe, techniczne i operacyjne charakterystyki prototypowego zestawu artylerii. Obejmują nie tylko strzelanie, lecz także testy mobilności w trudnym terenie i pokonywanie nieprzejezdnych traktów. Według Białorusinów dotychczasowe próby zakończyły się pozytywnie.

W ramach modernizacji systemu przestarzały nośnik w postaci pojazdu Ził-135LM zastąpiono rodzimym MAZ-6317. Zastosowano nowoczesne systemy łączności i automatyzację procesu strzelania. W skład systemu Uragan-M wchodzą unowocześnione wyrzutnie 9P140MB i wozy transportowo-załadowcze 9T452MB. Opracowanie modernizacji zajęło zakładom MZKT 2 lata (Białoruski Uragan-M już w linii, 2019-05-30).

Reklama
Reklama

Powiązane wiadomości

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.