Pierwszy z serii rosyjski lodołamacz atomowy Arktika po raz pierwszy poprowadził konwój przez Północny Szlak Morski w Arktyce.
Przemysł stoczniowy
MO Argentyny zamówiło projekt nowego lodołamacza, który opracuje stocznia Tandanor.
W 2023 w FR rozpocznie się budowa dwóch kolejnych strategicznych okrętów podwodnych o napędzie atomowym proj. 955A Boriej-A.
Zwodowano okręt desantowy-dok HTMS Chang dla marynarki wojennej Tajlandii.
Zakończył się proces montażu 11 wind do transportu uzbrojenia na lotniskowcu USS Gerald R. Ford.
W stoczni Siewmasz opuścił dok drugi seryjny okręt podwodny zmodernizowanego projektu Boriej-A – Generalissimus Suworow.
Do stoczni w Kartagenie dotarła struktura kiosku okrętu podwodnego Narcisio Monturiol, typu S-80.
RTI i OCCAR podpisały umowę na budowę drugiego okrętu LSS typu Vulcano dla włoskiej marynarki wojennej.
Dania i Norwegia dołączyły do europejskiego międzynarodowego programu budowy wspólnej korwety MMPC (Modular Multirole Patrol Corvette).
Części samolotów Airbusa mają być transportowane przez ocean za pomocą statków wyposażonych w wielkie żagle-latawce – Seawing.
Rosyjski lodołamacz o napędzie atomowym Sibir projektu 22220 powrócił na nabrzeże Stoczni Bałtyckiej po przejściu ostatniego etapu fabrycznych prób morskich.
W stoczni w Osborne zwodowano pierwszy okręt patrolowy typu Arafura.
Rosyjski okręt podwodny proj. 677 Łada B-586 Kronsztadt rozpoczął fabryczne próby morskie.
















