Reklama
Reklama

Straż Graniczna poinformowała o zawarciu umowy na dostawę kolejnej partii monokularów termowizyjnych MT-1, których producentem jest PCO. Partia obejmie 150 urządzeń, których dostawy mają zostać zrealizowane do 27 grudnia 2023. Wartość zamówienia to 7,3 mln PLN.

Pierwszą partię 50 monokularów MT-1 Straż Graniczna zamówiła w grudniu 2022 / Zdjęcie: Straż Graniczna

Dodatkowe MT-1 trafią do oddziałów SG ochraniających zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. Dołączą do 50 takich urządzeń zamówionych w grudniu 2022. Zamówienie na drugą partię monokularów wynika z licznych testów przeprowadzonych przez funkcjonariuszy SG. Testy miały wypaść pomyślnie.

Urządzenia umożliwiają funkcjonariuszom prowadzenie obserwacji w warunkach nocnych i dziennych, a jego głównymi zaletami są lekkość i mobilność. Zaletą jest również niewielka waga sprzętu w porównaniu z dotychczas używanymi kamerami termowizyjnymi.

Urządzenia termowizyjne ułatwiają funkcjonariuszom SG służbę niemal od prawie 20 lat. Dzięki nim jest możliwe m. in. obserwowanie terenu niezależnie od pogody i pory dnia, pozostając jednocześnie niezauważonym. Ma to szczególne znaczenie obecnie, przy zwiększonej presji migracyjnej (Monokulary MT-1 trafiają do SG, 2023-01-04).

 

Reklama
Reklama

Powiązane wiadomości

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.