Reklama
Reklama

Zimowa próba granatników w Afganistanie

Żołnierze z Polskiej Grupy Bojowej z Sharany przeprowadzili próbę ostrego strzelania z granatników Mk-19 w warunkach zimowych.

Żołnierze z działającej w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego, a zlokalizowanej w bazie Sharanie, Polskiej Grupy Bojowej, 29 listopada przeprowadzili trening bojowy połączony z ostrym strzelaniem, podczas którego wykorzystano niespodziewany atak zimy do przetestowano działanie Mk-19 podczas minusowych temperatur i opadów śniegu. Była to pierwsza w tym roku okazja do zimowych strzelań.

Żołnierze bardzo pozytywnie oceniają zakup automatycznych granatników Mk-19. Broń jest w stanie w ciągu minuty ostrzelać przeciwnika 40 granatami. Budzi więc respekt u przeciwnika, a naszym żołnierzom daje większe poczucie bezpieczeństwa.

Zdjęcia: Krzysztof Wilewski, Sekcja Informacyjno - Prasowa, PKW Afganistan

Żołnierze z działającej w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego, a zlokalizowanej w bazie Sharanie, Polskiej Grupy Bojowej, 29 listopada przeprowadzili trening bojowy połączony z ostrym strzelaniem, podczas którego wykorzystano niespodziewany atak zimy do przetestowano działanie Mk-19 podczas minusowych temperatur i opadów śniegu. Była to pierwsza w tym roku okazja do zimowych strzelań.

Żołnierze bardzo pozytywnie oceniają zakup automatycznych granatników Mk-19. Broń jest w stanie w ciągu minuty ostrzelać przeciwnika 40 granatami. Budzi więc respekt u przeciwnika, a naszym żołnierzom daje większe poczucie bezpieczeństwa.

Zdjęcia: Krzysztof Wilewski, Sekcja Informacyjno - Prasowa, PKW Afganistan

Reklama
Reklama

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.