Reklama
Reklama

Air Nostrum podwaja zamówienie na Airlandery 10

Air Nostrum Group zawarła wstępną umowę z Hybrid Air Vehicle (HAV) na dostawę kolejnych 10 sterowców hybrydowych Airlander 10 (Oblot Airlandera 10, 2016-08-18). Zwiększa to zamówienie dwukrotnie. 10 pierwszych pojazdów grupa zamówiła w czerwcu 2022.

Wizja Airlandera 10 w locie nad wybrzeżem Morza Śródziemnego / Ilustracja: HAV

W skład Air Nostrum Group wchodzą Hibernian Airlines, Ireland and Mel Air oraz Malta. Sterowce miałyby obsługiwać krótkie trasy na obszarach obsługiwanych przez te linie. Przede wszystkim w rejonie Morza Śródziemnego. W grę wchodzą m.in. połączenia takie jak Malta – Gozo, Malta – Sycylia, a także połączenia z Włochami, Tunezją i Libią oraz w Hiszpanii (Airlandery 10 nad Hiszpanią w 2026, 2022-06-15). Pierwsze komercyjne wykorzystanie Airlandera 10 planowane jest za około 5 lat.

Grupa Air Nostrum zaangażowała się także w rozwój większego Airlandera 50. Ma on przewozić ładunki o masie do 50 tys. kg (towary lub pasażerów). Jedną z jego zalet mają być minimalne wymagania dotyczące infrastruktury naziemnej. Bardzo niskie ma być też zużycie paliwa.

Reklama
Reklama

Powiązane wiadomości

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.