Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jedna ofiara katastrofy Lancaira Legacy

Lotnictwo cywilne, 13 kwietnia 2008

W katastrofie jednosilnikowego samolotu Lancair Legacy niedaleko lotniska Lakeland Linder zginął jego pilot.

Samolot rozbił się i spłonął ok. 11:15 czasu lokalnego, wkrótce po starcie z lotniska. Do katastrofy doszło na niezamieszkałych terenach rolnych, na północny wschód od pasa startowego. Na ziemi nie odnotowano poważniejszych strat.

Dwumiejscowy Lancair Legacy, zbudowany w 2006, był zarejestrowany przez G-Kas Aviation LLC z Wilmington (Delaware) w klasie Experimental. Brał udział w Sun 'n Fun Fly-In - zlocie organizowanym od ponad 30 lat przez EAA (Experimental Aircraft Association). Do katastrofy doszło w ostatnim dniu zlotu, w którym wzięło 4500 samolotów i 160 tysięcy widzów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.