Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Agresorzy powrócili z TLP

Lotnictwo wojskowe, 28 marca 2013

Wczoraj do kraju powrócił kontyngent z 1. elt. biorący udział w Tactical Leadership Programme. Lotnicy Sił Powietrznych odgrywali podczas ćwiczeń rolę agresorów.Polski MiG-29A startujący do misji

Kurs Tactical Leadership Programme (TLP), prowadzony jest w hiszpańskiej bazie lotniczej Los Llanos (znanej także pod nazwą Albacete). Piloci wojsk lotniczych NATO uczą się tam dowodzenia formacjami sojuszniczych statków powietrznych podczas wykonywania zadań taktycznych.

W kursie oznaczonym jako 2013-2, realizowanym w dniach 4-26 marca, wzięli udział lotnicy ze składu 1. eskadry lotnictwa taktycznego, stacjonującej w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Lotnicy z 1.elt mieli za przeciwników m.in. Eurofightery ze składu wojsk lotniczych Włoch

Do Hiszpanii wysłano czterech pilotów i 35 członków personelu naziemnego oraz trzy myśliwce MiG-29A. Technicy i sprzęt obsługi naziemnej zostały przetransportowane z i do Polski na pokładach dwóch C-295M z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie i jednego C-130E z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Do udziału w TLP wytypowano doświadczonych lotników, legitymujących się nalotem co najmniej 300 h na MiG-29. W skład kontyngentu weszli – dowódca, mjr Cezary Lesiński, kpt. Paweł Czajka, por. Bartosz Kida i por. Michał Popławski. W TLP brały udział także hiszpańskie Super Pumy, szkolące się w zadaniach ratownictwa bojowego / Zdjęcia: Bartosz Głowacki

W trakcie kursu piloci Sił Powietrznych odgrywali rolę tzw. Czerwonych, czyli przeciwników pilotów zasiadających za sterami samolotów bojowych innych państw NATO. Polacy wykonali 11 misji dziennych i nocnych, w trakcie których operowali parą lub kluczem.

Była to już trzecia wizyta lotników z 1. elt w Albacete. Poprzednie miały miejsce w 2011 i 2012. Za każdym razem polskie MiG-i-29 odgrywały rolę agresorów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.