Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy głównodowodzący SACEUR

Strategia i polityka, 29 marca 2013

Rada Północnoatlantycka zaakceptowała wybór gen. Philipa M. Breedlove’a na stanowisko Głównodowodzącego Siłami NATO w Europie (SACEUR). Jednocześnie wojskowy stanie na czele dowództwa USEUCOM.Nominowany przez prezydenta USA Baracka Obamę oraz zaakceptowany przez Radę Północnoatlantycką gen. Philip M. Breedlove (na zdjęciu) zastąpi na nowym stanowisku adm. Jamesa G. Stavridisa / Zdjęcie: USAF

Czterogwiazdkowy gen. Breedlove zastąpi na stanowisku SACEUR adm. Jamesa G. Stavridisa, który pełnił tę funkcję od 2009. Formalna nominacja ma nastąpić w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Generał Breedlove ma za sobą 35-letnią służbę w wojskach lotniczych USA. W przeszłości służył jako pilot myśliwski. W powietrzu spędził 3,5 tys. h, w większości latając wielozadaniowymi F-16.

Aktualnie zajmuje m.in. stanowisko głównodowodzącego siłami USAF w Europie (USAFE) i Afryce (USAFAF). W przeszłości służył też jako wiceszef sztabu USAF.

Warto zaznaczyć, że pierwotnie gen. Breedlove nie był brany pod uwagę jako faworyt do nowego stanowiska. Za takiego uważano gen. Johna R. Allena, jeszcze do niedawna głównodowodzącego siłami misji ISAF w Afganistanie. W ostatnich tygodniach zrezygnował on jednak z nominacji w wyniku skandalu obyczajowego, który zmusił też do odejścia szefa CIA, gen. Davida Petraeusa.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.