Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FNMI, a nie Remington

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 01 kwietnia 2013

Po powtórzeniu oprotestowanego przez Colt Defense przetargu na dostawę od 10 do 120 tys. nowych karabinków M4/M4A1, kontrakt przyznano FN Manufacturing Inc. (FNMI).

FN Manufacturing Inc. (FNMI) po uzyskaniu kontraktu na M4/M4A1 stało się największym dostawcą karabinków rodziny M16/M4 dla amerykańskich sił zbrojnych / Zdjęcie: US Army

Amerykański oddział belgijskiego koncernu FN Herstal przebił ofertę zarówno pierwotnego producenta broni – Colt Defense, jak też zwycięzcy pierwszego przetargu Remington Defense (Remington dostarczy M4/M4A1, 2012-05-05). Pięcioletni kontrakt typu IDIQ ma obejmować dostawy od 10 do 120 tys. karabinków M4 i M4A1 w proporcjach dobranych przez zamawiającego. Jego całkowita wartość przy założeniu wykorzystania wszystkich opcji to 77 mln USD. W ramach kontraktu US Army podpisała z FNMI pierwszą umowę na dostawę nieustalonej liczby karabinków wartych 9,37 mln USD.

Zakupy M4/M4A1 wpisują się w strategię podwójnej drogi poszukiwań następcy M4, obranej przez Pentagon w 2010. Spodziewane jest, że większość nowych karabinków zamawianych przez wojsko będą to modele M4A1 dostosowane do prowadzenia ognia ciągłego, z cięższymi lufami i zdublowanymi przełącznikami rodzaju ognia po obu stronach komory spustowej.

Warto dodać, że nie jest to pierwsze zwycięstwo FN Manufacturing Inc. z Colt Defense. Od 1988 to właśnie przedsiębiorstwo z Columbii w Południowej Karolinie dostarcza do amerykańskich sił zbrojnych karabinki M16A2, M16A3 (US Navy żegna M14, 2007-09-18) i M16A4.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra