Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próba Cobra Judy Replacement

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 03 kwietnia 2013

Raytheon przeprowadził próbę morskiego zestawu radarowego Cobra Judy Replacement (CJR).USNS Howard O. Lorenzen (T-AGM-25) z zamontowanymi w tyle kadłuba antenami radaru CRJ / Zdjęcie: Raytheon

Próba odbyła się 19 marca, jednak producent poinformował o niej dopiero wczoraj. Test zakładał wykorzystanie zestawu CRJ zamontowanego na pokładzie okrętu naukowo-badawczego, USNS Howard O. Lorenzen (T-AGM-25) pływającego w odległości 185 km od wybrzeży Florydy.

Celem próby było wykrycie odpalenia i śledzenie toru lotu rakiety nośnej Atlas V wystrzelonej z Cape Canaveral Air Force Station (CCAFS). Test zakończył się powodzeniem – zrealizowano wszystkie założenia.

Przeprowadzona próba to kolejny etap rozwoju CRJ. Jej pozytywne wyniki pozwalają wierzyć w dotrzymanie terminu wdrożenia stacji radiolokacyjnej do służby. Zgodnie z obecnymi planami, w styczniu 2014 ma ona uzyskać status wstępnej zdolności operacyjnej (IOC).

Cobra Judy Replacement (CJR) to dwupasmowy radar wieloczynnościowy z anteną fazowaną działający w pasmach X i S, który zostanie zamontowany na okręcie nawodnym. Jego użycie operacyjne pozwoli USA m.in. na śledzenie implementacji i realizacji postanowień międzynarodowych traktatów dotyczących produkcji i rozwoju rakiet balistycznych. Zastąpi on radar wcześniejszej generacji, Cobra Judy.

Za rozwój programu CRJ odpowiedzialny jest Raytheon, współpracujący z Northrop Grumman Electronic Systems, General Dynamics SATCOM Technologies oraz Kiewitt Offshore Services (KOS)


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.