Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Recertyfikacja Patriotów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 kwietnia 2013

Wojska lądowe USA zleciły koncernowi Raytheon podjęcie prac zmierzających do wydłużenia resursu pocisków systemu przeciwlotniczego/przeciwrakietowego Patriot o kolejne 15 lat.Systemy Patriot zostały wybrane przez 12 państw, w tym m.in. Holandię, Japonię, Niemcy, czy USA. Wydłużenie resursu ich pocisków przechwytujących zapewni użytkownikom dodatkowe oszczędności. Jest to szczególnie istotne w kontekście ograniczania wydatków obronnych większości państw posiadających Patrioty / Zdjęcie: Raytheon

Obecny resurs pocisków systemu Patriot wynosi 30 lat. Co ciekawe, był on już w przeszłości wydłużany (z 15 do właśnie 30 lat) w ramach tzw. pierwszej recertyfikacji. Najnowsze plany Pentagonu zakładają zwiększenie żywotności pocisków do 45 lat. Jest to efekt 3-letniego programu badawczego realizowanego wspólnie przez US Army i Raytheon.

Rezultat ten ma zostać osiągnięty poprzez wymianę najbardziej narażonych na upływ czasu elementów składowych pocisków (jak np. systemy naprowadzania) oraz ogólne zwiększenie ich skuteczności operacyjnej. W ocenie producenta, zapewni to użytkownikom Patriotów na dodatkowe oszczędności, wynikające z uniknięcia potrzeby zakupu fabrycznie nowych pocisków.

Decyzja o wydłużeniu Patriotów jest pochodną wartego 46,7 mln USD zlecenia US Army na recertyfikację i modernizację do standardu GEM-T (Guidance Enhanced Missile-Tactical) pocisków znajdujących się w wyposażeniu US Army (Testy nowego Patriota, 2012-03-28). Dostawy seryjne GEM-T dla wojsk lądowych USA zaczęły się w 2006.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.