Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ulepszanie SEWIP

Marynarka wojenna, 03 kwietnia 2013

Lockheed Martin otrzymał od US Navy zlecenie na rozpoczęcie produkcji zmodernizowanych pasywnych zestawów walki elektronicznej AN/SLQ-32(V)2.Poza realizacją zlecenia na produkcję zestawów AN/SLQ-32(V)2, Lockheed Martin wraz z Raytheonem– producentem AN/SLQ-32 – ubiegają się o zlecenie na wdrożenie następnego etapu (Block 3) programu SEWIP, koncentrującego się na unowocześnieniu zestawów aktywnej walki elektronicznej ((V)3 i (V)4). Na zdjęciu prototypowy egzemplarz urządzenia wersji Block 3 montowany na jednym z okrętów US Navy, przed jego udziałem w zeszłorocznej edycji ćwiczeń morskich Rim of the Pacific / Zdjęcie: Lockheed Martin

Wartość porozumienia to ok. 57 mln USD. W ramach jego realizacji, producent dostarczy US Navy partię produkcji małoseryjnej systemów pasywnej walki elektronicznej AN/SLQ-32(V)2. Stanowi ono jednocześnie kontynuację umowy z 2009 na rozwój zmodernizowanej wersji tego układu.

Umowa z Lockheed Martinem jest elementem programu Surface Electronic Warfare Improvement Program (SEWIP). Jego założeniem jest modernizacja systemów walki elektronicznej zamontowanych na używanych przez US Navy okrętach: lotniskowcach, krążownikach, czy niszczycielach.

 Usprawnione przez Lockheed Martin zestawy (V)2 będą bardziej czułe na namierzanie i/lub śledzenie okrętu przez elektroniczne systemy potencjalnie wrogich jednostek. Zwiększą tym samym świadomość sytuacyjną dowódcy i pozwolą na lepsze reagowanie w zmieniających się warunkach przestrzeni bitewnej.

Porozumienie będzie realizowane na terenie jednego z zakładów Lockheed Martina w Syracuse w stanie Nowy Jork.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.