Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

XAVER 400 dla komandosów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 kwietnia 2013

Jednostki specjalne nieujawnionego państwa z Ameryki Południowej zakupiły partię urządzeń XAVER 400 służących do obrazowania położenia obiektów stacjonarnych i ruchomych zza ścian budynku lub pomieszczenia.

Izraelskie urządzenie XAVER 400 do zaglądania do wnętrz pomieszczeń przez ścianę ma masę 3,2 kg z baterią i wymiary 370 x 225 x 120 mm. Rozdzielczość detekcji 50 mm. Czas pracy na podstawowej baterii do 4,5 h, z dodatkowymi ogniwami do 7 h

Południowoamerykańscy komandosi będą już 25 użytkownikami systemu XAVER 400. Urządzenie to wytwarzane jest przez izraelskie przedsiębiorstwo Camero, część Sami Katzav Group, mające w swojej ofercie trzy podobne systemy do widzenia przez ścianę: XAVER 100, XAVER 400 i XAVER 800.

XAVER 400 może wykrywać obiekty z dystansu do 20 m przez ściany ceglane, cementowe, betonowe, z betonu zbrojonego czy płyt gipsowo-kartonowych. Na zdjęciu informacje prezentowane na wyświetlaczu, mogą być tam pokazywane w rzucie z góry i boku. Urządzenie ma opcję śledzenia ruchu obiektów i zapamiętuje ich wcześniejsze położenie

XAVER 100 jest doręczny i najmniejszy, służy do wykrywania obecności istot żywych w odległości do 20 m za przeszkodą. System używany jest nie tylko przez wojsko czy policję, ale także służby ratownicze do lokalizacji osób uwięzionych w gruzach budynków.

14,5-kg urządzenie XAVER 800, zazwyczaj ustawiane na trójnogu obok przeszkody, umożliwia nie tylko obserwowanie obiektów przez ściany...

XAVER 400 jest urządzeniem większym, przenoszonym w małym plecaku. Umożliwia obserwację przez ściany lub inne przeszkody kilkunastu obiektów – ruchomych i stacjonarnych. Taki system znacznie zwiększa świadomość sytuacyjną jednostek antyterrorystycznych i specjalnych, pozwalając im na dokładne zlokalizowanie w czasie rzeczywistym ludzi w pomieszczeniach. Co więcej, urządzenie na małym ekranie wyświetla też informacje o wymiarach przestrzeni za przeszkodą oraz pozwala określić położenie przeszkód, czy elementów konstrukcyjnych budynku. Jego zasięg wynosi do 20 m, a dane mogą być przekazywane drogą zdalną po umieszczeniu XAVER 400 na samej ścianie albo w pewnej odległości od niej.

...ale także ich trójwymiarowe odzwierciedlenie na ekranie urządzenia / Zdjęcia: Camero

XAVER 800 jest największy rozmiarowo, ale umożliwia trójwymiarowe zobrazowanie obiektów za przeszkodą pod różnymi kątami. Urządzenie może śledzić ich ruch, pozwala wykrywać i zapisywać stałe ścieżki przemieszczania się osób oraz ich kierunek. Podobnie, jak mniejszy model dostarcza informacji nie tylko o istotach żywych, ale także elementach infrastruktury.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.