Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wzrost rosyjskiego eksportu uzbrojenia

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 kwietnia 2013

W 2012 wartość rosyjskiego eksportu uzbrojenia wyniosła 15,2 mld USD. Portfel zamówień na kolejne lata sięgnął 46,3 mld USD.

O wynikach eksportowej sprzedaży rosyjskiego uzbrojenia w 2012 poinformował podczas posiedzenia Komisji ds. współpracy wojskowo-technicznej prezydent Władimir Putin. Według niego, w stosunku do 2011 eksport wzrósł o 12%, do 15,2 mld USD. Wśród odbiorców rosyjskiego uzbrojenia znalazło się 66 państw. Putin stwierdził, że FR kontroluje jedną czwartą światowego handlu bronią. Pod względem wielkości eksportu ustępuje tylko USA.

Z kolei wartość portfelu zamówień wzrosła do 46,3 mld USD. FR dysponuje aktualnie kontraktami z 85 państwami. Putin podkreślił, że sprzedaż zagraniczna nie tylko przynosi znaczące przychody do budżetu, ale pozwala też rozwijać nowe, zaawansowane technologicznie wyroby. Zwrócił przy tym uwagę na niekorzystne zjawiska – kryzys ekonomiczny, który powoduje ograniczenie importu przez wiele państw, a także kopiowanie rosyjskiej broni przez niektórych importerów. Mimo tych problemów FR chce rozwijać współpracę z partnerami zagranicznymi, a nawet upraszczać jej zasady, podobnie jak to jest w wypadku Białorusi.

Według ministra przemysłu i handlu FR, Denisa Maturowa, 43% eksportu rosyjskiej broni trafia do krajów regionu Oceanu Spokojnego (według nomenklatury rosyjskiej). Na drugim miejscu plasuje się Bliski i Środkowy Wschód – 23%. 13% uzbrojenia z FR kupują państwa WNP.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.