Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Diamondy dla WSOSP

Lotnictwo wojskowe, 04 kwietnia 2013

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie odebrała dwa kolejne samoloty szkolne Diamond DA-20 C1-Eclipse.Diamond DA-20 C1-Eclipse to dwumiejscowy samolot, napędzany silnikiem tłokowym Continental IO-240-B3B, o mocy 93 kW (125 KM), który przy prędkości 256 km/h zużywa 21 l paliwa na godzinę lotu. Okres międzyprzeglądowy płatowca wynosi 2500 h / Zdjęcie: WSOSP

Dwa z pięciu zamówionych Eclipse trafiły do dęblińskiej Szkoły Orląt dzisiaj. Pozostałe trzy DA-20 mają być dostarczone do WSOSP do 30 września 2013.

Umowa przewiduje również dostarczenie pakietu narzędzi i urządzeń technicznych, niezbędnych do obsług liniowych i hangarowych oraz części zapasowych, w ilości niezbędnej do realizacji obsług samolotu do poziomu 1000 h nalotu. Wartość całego kontraktu wyceniono na 3 610 975,60 zł (bez VAT).

W ciągu kilku najbliższych dni na nowych samolotach zaczną się szkolić studenci cywilni, a następnie podchorążowie Szkoły Orląt. Docelowo na zakupionych statkach powietrznych swoje umiejętności będzie doskonalić ponad 160 przyszłych pilotów.

Dostarczone dzisiaj DA-20 dołączą do 3 innych samolotów tego typu, które WSOSP zakupiła w grudniu 2010, wraz z zestawem narzędzi, urządzeń i części zapasowych, za sumę  2 298 480 zł. W ciągu ostatnich dwóch lat każdy z nich wylatał bezawaryjnie prawie 1000 h.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.