Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Współpraca Raytheona i Boeinga

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 kwietnia 2008

Raytheon i Boeing podpisały porozumienie o ścisłej współpracy przy opracowaniu nowego pocisku powietrze-powierzchnia, w ramach programu Joint Air to Ground Missile (JAGM).

Rosnącym znaczeniu pocisków rakietowych krótkiego i średniego zasięgu (JAGM miałby mieć zasięg powyżej 28 km), świadczą ostatnie doniesienia z Iraku, gdzie Predatory (obu wersji MQ-1 i 1B), w ciągu ostatnich kilku dni odpaliły kilkanaście rakiet Hellfire, w kierunku irackich partyzantów, zabijając kilku z nich oraz niszcząc wyrzutnie pocisków rakietowych i dwa stanowiska moździerzy / Zdjęcie: USAF

JAGM ma zastąpić wykorzystywane do tej pory pociski BGM-71 TOW i AGM-114 Hellfire, wystrzeliwane ze śmigłowców US Army, US Navy i US Marine Corps oraz AGM-65, wykorzystywane m.in. przez załogi F/A-18. W przyszłości w nowe pociski mają zostać wyposażone także bezzałogowe platformy obu rodzajów sił zbrojnych. JAGM powinien wejść do służby w 2016. Głównym wykonawcą ewentualnego zamówienia zostanie Raytheon.

Najpierw jednak musi pokonać konkurencję. Lockheed Martin rozwijał już podobną konstrukcję, w programie AGM-169 Joint Common Missile. Został on jednak ostatecznie skasowany w 2007.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.